Ubezpieczenia turystyczne a koronawirus covid-19

W czasie pandemii wiele krajów zamknęło granice i nie było możliwości podróżowania. Gospodarka jest stopniowo odmrażana, ale otwarcie granic nastąpi trochę później w zależności od kraju. Kraje, w których turystyka ma bardzo duży udział w dochodach państwa szybciej decydują się na wpuszczenie turystów. W Polsce otwarcie granic planowane jest to po 15 czerwca. Włochy rozważają otwarcie granic już 3 czerwca, Grecja 1 lipca.

Wielu z nas, po długim czasie przebywania w domu na pracy zdalnej chętnie wybierze się na wakacje poza Polskę. Szczególnie w obecnych czasach powinniśmy zadbać o dobre ubezpieczenie kosztów leczenia podczas podróży. Jednak nie wszystkie ubezpieczenia dają ochronę w przypadku wystąpienia epidemii czy pandemii. Można to sprawdzić czytając wyłączenia w ogólnych warunkach ubezpieczeń. Ubezpieczenie podróży zapewniające ochronę również w czasie epidemii oferuje Generali, która nie ma wyłączenia odpowiedzialności z tego tytułu. Ubezpieczenie to ma szeroki zakres ubezpieczenia. Bez konieczności opłacenia dodatkowej składki pokrywa również koszty leczenia zaostrzenia chorób przewlekłych oraz tzw. klauzulę alkoholową czyli szkody powstałe po spożyciu przez ubezpieczonego alkoholu.

Oblicz składkę za ubezpieczenie podróży: ZOBACZ OFERTĘ

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie „Aging Clinical and Experimental Research” przeprowadzone w dwudziestu europejskich krajach wykazały związek między niskim, średnim poziomem witaminy D a wysoką liczbą przypadków COVID-19 i śmiertelnością.

Przez wiele tygodni musieliśmy zostawać w domu. Organizm przyswaja witaminę D dzięki słońcu, co powoduje, że niedobór witaminy D może być większy. Ważna jest odpowiednia dieta, ale zwykle sama dieta nie wystarczy, szczególnie w okresach jesienno-zimowych, gdy słonecznych dni jest bardzo mało. Warto więc skorzystać z odpowiednich suplementów diety, w których skład wchodzi witamina D.

Według naukowców jesienią tego roku może nastąpić druga fala epidemii. Warto więc jak najlepiej zadbać o siebie i bliskich poprzez odpowiednią dietę i suplementację brakujących składników w organizmie.